KONST / Litografier / Färglitografi 16349109
nr 1634 9109
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Fantasilandskap. Signerad, numrerad 163/385, daterad -88. Färglitografi, bildmått: 58x39 cm, yttermått inklusive ram: 76x57 cm
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 5 augusti 2024
kl 19:01:40
5/8 18:26:24
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson